Budajenői Községi Sportegyesület

2093 Budajenő, Sport utca 11.

Adószám: 18666904-1-13

Banksz.sz.: 65700103-10115215

Budajenő KSE|Facebook

Alapszabályzat

 

 

Általános alapelvek, jogok, kötelességek

 

Ez a szabályzat a Budajenő KSE szakmai működésének szabályozó dokumentuma. Megsértése fegyelmi felelősséget von maga után, melynek mértékét az egyesület vezetősége határozza meg.

 

-          Személyi hatálya kiterjed mindazokra, akik a Budajenő KSE-val sportolói jogviszonyban, szerződésben vannak, a sportolók szüleire, és a Budajenő KSE alkalmazottaira.

-          Területi hatálya kiterjed a Budajenő KSE valamennyi saját, illetve általa használt telephelyére, a sportpályákra, az egyesület által szervezett programok helyére, és a különböző helyszínek közötti közlekedés útvonalaira.

-          Időbeli hatálya kiterjed a szabályzat kihirdetésének napjától annak módosításáig vagy visszavonásáig.

 

 

Sportolók jogai

 

A Budajenő KSE sportolóinak joguk van arra, hogy az eredményes felkészüléshez szükséges valamennyi szakmai, személyi és tárgyi feltételeket megkapják. A Budajenő KSE játékosának joga, hogy az Magyar Labdarúgó Szövetség idevágó rendelkezései szerint, a labdarúgó javára megkösse az előírt biztosítási szerződést, nem zárva ki annak lehetőségét, hogy akár a Sportegyesület, akár a játékos bármely más kategóriájú biztosítást is megkössön. A Budajenő KSE játékosát meghívás esetén a nemzeti válogatott rendelkezésére bocsátja. Budajenő KSE utánpótlás játékosának joga, hogy az egyesület biztosítsa számára a labdarúgó mérkőzésekre, versenyekre való utazást, valamint a mindenkori játékosok joga az egyesület által biztosított felszerelés viselése bajnoki mérkőzéseken (mez, nadrág, sportszár).

 

 

Sportolók kötelességei

 

A sportolóknak kötelességük minden körülmények között a Budajenő KSE elvárásainak megfelelően viselkedni a labdarúgás területén, az iskolai és a hétköznapi életben is, valamint minden körülmények között kötelesek az egyesület jó hírnevét megőrizni. Kötelesek legjobb tudásuk szerint teljesíteni a tanulás területén is. Minden félévkor, illetve az edzők külön kérésére év közben is kötelesek a tanulmányi eredményeikről beszámolni és dokumentumokkal igazolni elért eredményeiket. A játékos tudomásul veszi, hogy az iskolai szünetek a labdarúgásban nem jelentenek automatikusan szünetet.

A mérkőzéseken, tornákon a sportolóknak a fair play szellemében mindent meg kell tenni a győzelem érdekében, el kell fogadni a játékvezetői ítéleteket akkor is, ha az számukra nem kedvező. Uralkodni kell az indulatokon, bármilyen körülmények között is, köteles tisztelni a saját és más egyesület vezetőit, játékosait, alkalmazottait és szimpatizánsait. Ezek be nem tartása súlyos etikátlanságok közé tartozik.

Sérülést, betegséget jelezni kell az edzőnek, egyesületi vezetőnek és az edzői, vezetői utasításnak megfelelően köteles mindenki mielőbbi gyógyulását elősegíteni. A játékosok kötelesek az egyesület által kijelölt orvoshoz fordulni, ennek hiányában a szakmai vezetővel történt egyeztetés után fordulhatnak más orvosokhoz is, de ennek eredményeiről köteles beszámolni. Az orvosi utasításokat a gyógyulás érdekében kötelező betartani.

A játékosok az egyesület által meghatározott összegű tagdíjat a kijelölt időpontig minden hónap 10.-ig kötelesek megfizetni. a megfizetéssel kapcsolatos problémájuk esetén azonnal értesíteniük kell az Egyesületi vezetőket. A játékos tudomásul veszi, hogy a tagdíj befizetése az év minden hónap első és/vagy második keddi napjára vonatkozik, függetlenül az edzések számától, valamint a játékosok edzésen, sporteseményeken való részvételétől. Súlyos fegyelmezetlenségnek számít a közösségromboló tevékenység, a szakmai felkészülést romboló tevékenység és mindennemű kábítószer használata.

 

 

Edzők jogai

 

A Budajenő KSE edzőinek joga, hogy az eredményes felkészítéshez valamennyi szükséges szakmai, tárgyi feltételeket megkapja. Javaslatot tehet az általa tehetségesnek ítélt játékosok Budajenő KSE-be történő felvételéhez.

 

Edzői kötelességek

 

Az egyesület által alkalmazott, foglalkoztatott edzők kötelesek az egyesület szakmai elvárásainak maximálisan megfelelni. Az edzőknek a saját csapatuk edzésein, sportrendezvényein, mérkőzésein pontosan, időben kell megjelenniük, esetleges akadályoztatásukról az egyesület vezetőit mielőbb értesíteniük kell. Az edzők kötelesek az edzéseket az egyesület szakmai vezetőjével egyeztetett és az általa meghatározott irányelvek szerint megtartani, és a gyerekek szakmai fejlődését minden tudásukkal elősegíteni. Az edzők kötelesek az engedélyezett, kijelölt pályán illetve területen megtartani edzésüket, mérkőzésüket.  Az edzők felelősek az általuk használt területek, pályák rendjéért. Minden héten a szakmai vezető rendelkezései szerint az edzőknek edzéstervet kell leadniuk a következő hét tervezett edzésprogramjáról. Az előre egyeztetett edzői megbeszéléseken minden edzőnek kötelessége megjelenni.

 

 

Labdarúgó foglalkozások rendje, kötelmei

 

A játékos köteles az edző által megjelölt időben és helyen megjelenni, a rá háruló szakmai feladatokat tudásának maximumát adva végrehajtani. Minden játékos köteles az edzés előre kijelölt időpontjában az öltözőben tartózkodni, edzésre készen, edzésfelszerelésben. Ha egyéb okból késik a játékos az edzésről, annak okáról köteles edzőjét előre értesíteni. Az edzésekről csak edzői engedéllyel lehet hiányozni. Betegségeket, sérüléseket tudatni kell a korosztály edzőével akkor is, ha azok nem egyesületi rendezvényen történtek. A játékos köteles életmódját alárendelni a labdarúgásnak és súlyos vétséget követ el azaz utánpótlás játékos, aki dohányzik, alkoholt fogyaszt, vagy kábítószerezik. A játékosok kötelesek a higiéniai szabályokat maximálisan betartani, kötelező a fürdőt rendeltetésszerűen használni. A játékos köteles az öltözői, illetve a pályarendet betartani. A különböző egyesületi rendezvényeken az egyesület által megkívánt felszerelésben kell megjelenni és kötelesek megfelelő felszerelést viselni a pályákon. Minden sportolónak kötelessége védeni a rá bízott és a közösen használt felszerelések épségét, megakadályozni a rongálást. A felszereléseket a játékosok kötelesek tisztán tartani, az esetlegesen észlelt kárt, vagy hiányosságot az edzőnek haladéktalanul jelenteni kell. Az egyesület létesítményeiben, eszközeiben, felszereléseiben okozott szándékos károkozásért, illetve a felszerelések hiányosságai esetében a labdarúgók kártérítési kötelezettséggel tartoznak. A használatra átvett tárgyakért, ruházatokért a használó anyagi felelősséggel és kártérítési kötelezettséggel tartozik. A pályák rendjéért a játékosok is felelősek. A lopás vétségét elkövető játékos azonnali kizárással büntetendő.

 

 

Utánpótlás sportolók szüleinek jogai

 

A szülőknek joguk van az egyesület házirendjét megismerni és erről a szülői értekezleteken tájékoztatást kérni. Joguk van a sportolók edzésrendjéről, fejlődéséről, magaviseletéről, felvilágosítást kapni.

 

 

Utánpótlás sportolók szüleinek kötelezettségei

 

Gyermeke után az egyesület által meghatározott összegű tagdíjat a kijelölt időpontig az év minden hónap első/második keddi napjára vonatkozik megfizetni. Ezzel kapcsolatos problémájuk esetén azonnal értesíteniük kell az Egyesület vezetőségét. Az egyesület rendezvényein, mérkőzésein kötelesek az etikátlan cselekedetektől távol tartani magukat. Tartózkodniuk kell a trágár bekiabálásoktól, az ellenfél játékosainak, alkalmazottainak, szidalmazásától. Ezen előírások be nem tartása súlyos fegyelmezetlenségnek számít.

 

 

Az egyesület vezetői a korábban taggyűlésen megállapított tagdíjat az előírt időpontig minden hónapban kötelesek, nyugta ellenében dokumentáltan a játékosoktól begyűjteni. 

 

2018. szeptember 1.

 

 

 

                                                                                                                     Budajenő KSE                           


Házirend

Öltözőrend, pályarend

 

A házirend betartása mindenki részére (dolgozók, sportolók, látogatók) kötelező! A házirend területi hatálya a füves pálya, öltözőépület, illetve az azt körülvevő tereken, parkolóban is érvényes.

A házirend visszavonásig érvényes. Nyitva tartás: H-P előre egyeztetett időben, illetve rendezvénytől függően; SZ-V és ünnepnap a mérkőzések és a rendezvények időpontjaiban.

 

A sporttelep a közösségi testnevelést, versenysportot, szabadidősportot kiszolgáló, sportcélú intézmény, melynek feladata a közösségi sporttevékenység támogatása mellett, a lakossági és intézményi célú sportesemények lebonyolítása. Az előre egyeztetett, bérelt időpontokban – zártkörű rendezvények, közösségi testnevelési órák kivételével – kizárólag a bérlő, és a bérlőhöz tartozó személyek látogathatják, vehetik igénybe szolgáltatásait.

Pálya nyitására a gondnok, illetve az arra kijelölt személyek jogosultak az előre foglalt, szerződött időpontokban.  A pálya beosztása az egyesület honlapján tekinthető meg (www.budajenokse.hu).

Belépődíjas rendezvények esetén a jegyváltás kötelező, mely egyszeri belépésre jogosít, s az a jegykezelés után másra nem ruházható át. A zavartalan működtetést a közösségi és társas élet szabályainak megfelelő magatartással segíti minden látogató. A pálya berendezéseinek, felszereléseinek védelme, anyagi felelősséggel történő használata, a tisztaság és a rend megóvása minden látogatónak érdeke és kötelessége. A berendezésekben, felszerelésekben okozott károkért az ebben vétkes látogató (sportoló, edző, kísérő, szurkoló) anyagi felelősséggel tartozik és az okozott kár teljes egészét köteles megtéríteni.

 

A sporttelep egész területén, illetve annak környezetében a dohányzás és nyílt láng használata tilos! Dohányozni csak az arra kifejezetten kijelölt helyen lehet. A csikkeket a kihelyezett tárolóedényekbe kell elhelyezni!

A lelátóra, játéktérre, üveges italt, szúró-, vágóeszközt, lőfegyvert bevinni tilos! A sporttelep teljes területén, beleértve a parkoló és külterületeket is, tilos a szemetelés. A szemetet a kihelyezett tárolókba kell elhelyezni.

 

Az elektromos kapcsolóhoz illetve egyéb üzemeltetéssel kapcsolatos kezelő szerkezetekhez, csak a megbízott személyek nyúlhatnak!  A pálya berendezéseinek rongálóit mindenkinek kötelessége figyelmeztetni, és az esetleges kár keletkezését megakadályozni! A sporttelep területén az üzemeltető, ill. a rendezvény biztosításával megbízott személyek jogosultak a rendzavarókkal, vagy mások számára megbotránkoztató módon, ill. a jó erkölcsbe ütköző módon viselkedőkkel szemben eljárni. Jogosultak továbbá ezen személyeket a sportpálya területének elhagyására felszólítani, végső esetben a területről eltávolíttatni, kitiltani.  A létesítmény területére élőállatot külön engedély nélkül (vakvezető, mozgássérült segítő, terápiás és biztonsági feladatokat ellátó kutya kivételével) bevinni szigorúan tilos.  A pályán a tanórák alatt, illetve diák- és szabadidősport számára kijelölt időpontokban, a 18 év alatti személyek csak nevelői felügyelettel, illetve a bérlők pedig, a számukra fenntartott időpontokban a bérlő felelősségére tartózkodhatnak!

Közösségi terek, lelátó, közlekedő terek használata

 A Sportközpont közösségi tereinek használatakor mindenkor a normál emberi viselkedés az elvárt.  Tilos hangoskodni, kiabálni, lökdösődni, más testi épségét bármilyen módon veszélyeztetni, a közösségi terek építményeiben, tárgyaiban, bármiféle kárt, rongálást okozni. Kizárólag azokat a közlekedőtereket lehet használni, ami a sporteseményhez vagy bárminemű rendezvényhez szükségszerűen hozzátartozik, ill. amelyet a rendezők e használatra jelölnek ki.

Tilos a mindenféle szúró, vágó eszközt, petárdát, lőfegyvert, üveget, botot, pénztárszalagot, követ és egyéb testi épséget veszélyeztető tárgyat, továbbá mások iránti gyűlölet keltésére alkalmas feliratot, zászlót, vagy egyéb jogszabály által tiltott önkényuralmi jelképet bevinni.  Tilos a játéktéren kívül bárhol labdával bemelegíteni, így a nézőtéren, vagy a füves pálya és a lelátó közötti területen balesetvédelmi okokból labdás gyakorlatok nem végezhetők.  A sporttelep területén bármilyen eszközhasználat külön engedéllyel vehető igénybe.

Játéktér használata

A sportpályát csak arra alkalmas edzőcipőben (hernyótalpas, műanyag stoplis, teremcipő) lehet használni. A sportolásra alkalmatos cipőket a játékot megelőzően az öltözőben vagy a labdarúgópálya szélén kell átvenni.  A játéktéren kizárólag olyan tevékenység, sport tevékenység folytatható, amely a füves pálya általános rendeltetésének megfelelő, ill. az egyesület vezetésével, gondnokával előre egyeztetett.  Tilos a játéktéren, illetve a labdarúgó kapukon bármiféle olyan jelölést, csíkozást, tájékozódási pontot elhelyezni, amely könnyen, gyorsan és egyszerűen, maradandó nyom nélkül el nem távolítható.  A használati (sport) eszközöket a használat után a játéktérről az eredeti helyére vissza kell állítani, ill. a tároló helyekre vissza kell vinni. Tilos a labdák kerítéshez, térelválasztó rendszerhez való szándékos rugdosása, dobálása, és minden olyan tevékenység, amely a kerítés épségét veszélyeztetné.  Eszközöket külön kérésére (előre egyeztetettek szerint) áll módunkban biztosítani.

Tilos a kihelyezett reklámtáblák, reklámanyagok rongálása, elmozdítása. Kifejezetten tilos a köpdösés, bármiféle az izzadtságon kívüli testváladék „elhelyezése”. Bármiféle reklámtábla, molinó, szórólap és egyéb hirdető eszköz kihelyezése, csak előzetes egyeztetés alapján lehetséges.  A pályán illetéktelen személyek (hozzátartozók, szülők, szurkolók) az edzések és a mérkőzések idejében nem tartózkodhatnak.  A játéktérre az előre megállapított, megállapodott időpontban lehet belépni. Amennyiben mást nem zavar, a jelenlévő gondnok vagy üzemeltető engedélyével korábban is a játéktérre lehet lépni, de kizárólag edzői, tanári, vagy sportvezetői felügyelettel. A játékteret az előre megállapított, megállapodott időpontban, pontosan el kell hagyni oly módon, hogy a felhasznált eszközök visszahelyezése is ez időponton belül kell, hogy megtörténjen. Amennyiben a játéktér késedelmes elhagyásából bármiféle hátránya keletkezik a következő használónak, bérlőnek vagy az intézmény üzemeltetőjének, az egyesület jogosult és köteles plusz 1 óra használati díjat kiszámlázni. A késedelmesen távozó nem jogosult a kiszámlázott plusz 1 óra igénybevételére. Ennek vitatásáról a használatba vevő, ezen házirend elfogadásakor előre lemond.

A sporttelep, illetve a hozzátartozó helyiségekben, továbbá a külső udvari területen, parkolóban elhelyezett értéktárgyakért /kerékpár, ruházat, telefon stb./ a sporttelep üzemeltetője, - beleértve dolgozóit is - felelősséget nem vállal, így a kár megtérítését rá nem lehet hárítani, függetlenül attól, hogy az esetleges károsult, a rendezvény nézője vagy résztvevője esetleg szervezője a rendezvénynek! Mindenki maga köteles gondoskodni arról, hogy a lebonyolításra kerülő sport vagy egyéb rendezvényeken való részvétele esetén, illetve sportórák, szabadidősport ideje alatt, személyes- és értéktárgyai megfelelően legyenek biztosítva.  Mindenki köteles a bekövetkezett bármely meghibásodást vagy káreseményt, vagy ha olyan javítási, karbantartási igény merülne fel, amely az üzemeltető kötelezettsége lenne, azt azonnali hatállyal közölni az üzemeltetővel vagy annak megbízottjával telefonon és írásban, hogy az üzemeltető intézkedni tudjon, hogy a meghibásodás vagy káresemény személyi sérülést ne okozhasson, illetve az ingatlan állagában további károk ne keletkezzenek.

 

Öltözők, mosdók, tusolók, WC-k használata

A hazai és a vendégcsapatok sportolói a versenyek, mérkőzések előtt 1 órával, az edzések előtt fél órával foglalhatják el a részükre kijelölt öltözőket.  Az öltözők kulcsait csak az intézmény dolgozói adhatják ki az arra illetékes csapatvezetőnek, edzőnek (szerződésben megjelölt!), személynek, fényképes igazolvány ellenében.  A megállapított edzésidő betartása mindenki számára kötelező. Az edzés, mérkőzés végén, az öltözők kulcsait az intézmény jelenlévő dolgozójának kell átadni.  A kiírt használati időtartamban az öltözők elhagyására 30 perc áll rendelkezésre.  A mosdókat és az illemhelyeket mindenkor az elvárható kulturált emberi viselkedésformák szerint lehet használni. Fokozottan ügyelni kell a tisztaság fenntartására!

Kérjük, takarékoskodjon a kézmosó szappannal, a papírtörölközőkkel, WC papírral. A keletkezett hulladékot az arra rendszeresített tárolókba helyezze el.

 

Köszönjük, hogy magatartásával hozzájárul a sporttelep, ill. a sportpálya tartós, kulturált, szép állapotának, tisztaságának és mindenkori rendjének fenntartásához!

 

Budajenő, 2018. szeptember 1.

 

 

Minden kedves vendégünknek jó sportolást, szurkolást, pihenést, kikapcsolódást kíván:

 

 

Üzemeltető: Budajenő KSE.; 2093 Budajenő, Sport utca 11.

adószám: 18666904-1-13

e-mail: budajenokse@gmail.com; www.budajenokse.hu;

 

Vagyonkezelő: Budajenő Önkormányzat; 2093 Budajenő, Fő u. 1-3.

www.budajeno.hu